İÇERİĞE AİT DİĞER RESİMLER

Bu içeriğe ait resim bulunamadı..
İÇERİĞE AİT BELGELER

Bu içeriğe ait belge bulunamadı..

1 Ekim 2014 Çözüm Sürecine İlişkin Bakanlar Kurulu Kararı

Duyurular

10.07.2014 tarihli 6551 sayılı Terörün Sona Erdirilmesi ve Toplumsal Bütünleşmenin Güçlendirilmesine Dair Kanun'a atıfta bulunulan kararda, söz konusu Kanunla, Çözüm Süreci kapsamında yürütülecek çalışmaların temel aktörü Bakanlar Kurulu olarak belirlenmekte ve Hükümete bu konuda genel yetki ve sorumluluklar verilmektedir. Kanunun 2. maddesiyle Çözüm Süreci kapsamında yürütülecek çalışmalar belirtilerek, Hükümetin bu tedbirlere ilişkin uygulama sonuçlarını izleyeceği, ilgili kurum ve kuruluşlar arasında koordinasyonu sağlayacağı ve gerekli mevzuat çalışmalarını yapacağı hükme bağlanmıştır. Kanunun 3. maddesi ile Bakanlar Kuruluna Kanun kapsamında ihtiyaç duyulan konularda karar alma yetkisi verilmiştir.


İlgili kararda, Hükümetin, 6551 sayılı Terörün Sona Erdirilmesi ve Toplumsal Bütünleşmenin Güçlendirilmesine Dair Kanun'un belirlediği çerçeve ile bir devlet politikası haline gelen Çözüm Sürecini daha güçlü bir şekilde sürdürmek için ilgili tüm kurumları etkili bir şekilde koordine etmeye, nihai çözümün sağlanması için gerekli duyulan yeni yöntemleri devreye sokmaya ve en önemlisi toplum kesimlerinin desteğini artırmaya yönelik gerekli çalışmaları yapmaya devam edeceği ifade edilmiştir.


Karara göre,sekretarya hizmetini Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarlığının yürüteceği belirtilen Çözüm Süreci Kurulu ile Kurumlararası İzleme ve Koordinasyon Komisyonunun, siyasi alana, siyasi kurum ve aktörlere yönelik çalışmalar; hukuki düzenlemeler ve insan hakları; sosyal programlar; ekonomik tedbirler; kültürel programlar; toplumsal destek ve sivil toplum çalışmaları; güvenlik ve silahsızlandırma; sorunun parçası olan aktörlerle temas, diyalog ve benzeri çalışmalar; eve dönüşler ile sosyal yaşama katılım ve uyum alanında çalışmalar; psikolojik destek ve rehabilitasyon çalışmaları; kamuoyunu bilgilendirme ve kamu diplomasisi çalışmaları esasları üzerinde faaliyet yürüteceği ifade edilmiştir.

EKPSS-2016/1 Sonuçlarına Göre ÖSYM tarafından Müsteşarlığımıza Yerleşen Adayın Dikkatine

Duyurular - 09.09.2016

Adayın gerekli belgeleri en geç 30.09.2016 (Cuma) günü mesai saati bitimine kadar İnsan Kaynakları v...

Devamı

2016 Yılı Kurumsal Mali Durum Ve Beklentiler Raporu

Duyurular - 27.07.2016

Müsteşarlığımıza ait 2016 Yılı Kurumsal Mali Durum ve Beklentiler Raporu Yayımlanmıştır.

Devamı

KPSS-2016/1 Sonuçlarına Göre ÖSYM Tarafından Müsteşarlığımıza Yerleşenlerin Dikkatine

Duyurular - 19.07.2016

Adayların aşağıda yer alan belgeleri en geç 22.07.2016 (Cuma) günü mesai saati bitimine kadar İnsan ...

Devamı